Harwestery i forwardery - nowe modele serii F

Harwestery i forwardery

Skidery

Małe harwestery i forwardery

Głowice SP Maskiner, Log Max, WARATAH

Rębaki Mus-Max

Przyczepy leśne

GREMO 1050H

Harwester Gremo 1050H został skonstruowany w ścisłej współpracy z użytkownikami. Jest to harwester trzebieżowy, który z powodzeniem może być wykorzystywany także na zrębach.

Silnik wyprodukowany przez firmę CUMMINS razem z dużą pompą roboczą wytwarza wystarczającą siłę dla wszystkich, nawet nieprzewidywalnych sytuacji. Oznacza to szybszą pracę i dostateczną moc do jednoczesnej obsługi różnych funkcji. Innymi słowy zwiększenie wydajność. 

Maszyny 8 kołowe zapewniają doskonałą siłę uciągu i idealny rozkład ciężaru także na nierównym i miękkim gruncie. Automatyczna blokada tandemów - bogie jest jednym z sekretów bocznej i wzdłużnej stabilności Gremo 1050H. Dużym plusem maszyny jest niski punkt ciężkości oraz idealny rozkład ciężaru na przednie i tylne koła. Unoszenie bogie, przy pomocy dodatkowego siłownika, umożliwia uzyskanie bardzo małego promienia skrętu – maszyna robi się czterokołowa. To idealne rozwiązanie dla trzebieży i bardzo przydatne w górach. Przejazdy po drogach są dużo sprawniejsze i bezpieczniejsze. Maszyna porusza się zostawiając żuraw za plecami operatora. Żuraw nie zasłania widoczności i nie ogranicza skrętów. Wykorzystując przekładnie PowerShift można zmieniać biegi bez zatrzymywania. W ten sposób można osiągnąć wyższą średnia prędkość. Harwester posiada system operacyjny IQAN Experience, który znaczenie ułatwia operatorom ustawienie odpowiednich parametrów pracy. Maszyny Gremo wyróżnia niskie zużycie paliwa oraz wysoka wydajność.

Wybrane parametry techniczne maszyny
 Głowica  SP Maskiner 551 LF III; SP Maskiner 451; SP Maskiner 561 LF
 Żuraw  Loglift 181V; 10 m lub 11 m
 Moc silnika  164 kW / 220 KM - 949 Nm
 Szerokość maszyny  2,60  –  2,76 m (zależna od szerokości opon)
 Masa maszyny  14 700 kg